Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
logo Speciální Ložiska Brno

Kuželíková axiální ložiska do hutních provozů.

Válečková ložiska do vysokých teplot.

Výroba plastových dílů třískovým obráběním i vstřikováním.

Vývoj a zakázková výroba speciálních valivých ložisek.

 

Montážní pokyny

Vodící kladky

U excentrických vodících kladek FRW/E, popř. NFR/E je možné nastavení bez vůle. Při nastavování excentrických vodících kladek je třeba dbát na to, aby se při dotažení matice kladka uvolnila. Případné chvění, které může v systému vzniknout, vede tedy spíše k pevnému utažení závitu.

Neopomeňte: po nastavení kladky je třeba dotáhnout matku. Dále je třeba dbát na to, aby při nastavování excentrických kladek nedošlo k nepřípustnému předpětí ložiska, které by snižovalo životnost zejména typových řad KFR/KFRE a KFRS/KFRSE.

Aby byla zajištěna bezvadná funkce vodícího systému, je třeba dbát na dokonale svislé postavení upínacích otvorů pro vodící kladky vzhledem k pojezdové rovině. Odchylky větší než ± 5’ mohou způsobit enormní opotřebení. 

 

Vodící kolejnice

Vodící kolejnice typové řady PFS nevyžadují žádné zvláštní montážní pokyny. 

U typových řad  PFSH je třeba zajistit, aby směřovala sražená hrana kolejnice na straně dorazu k části stroje, která náraz zachycuje. Tak je zajištěn dobrý kontakt kolejnice s oblastí uchycení lože šrouby.

Vodící kolejnice typové řady AFW a AFWH mohou být sešroubovány s vlastním tělesem pomocí závitových drážek. Další možností upevnění je vytvoření průchozích otvorů. Za účelem správného vyvrtání otvorů jsou profily vybaveny  drážkami. Vždy nad šroubovými kanálky a ve středu kolejnice. Při stanovování vzdálenosti mezi šrouby, popř. utahovacích momentů šroubových spojů v šroubové drážce dodržujte pokyny uvedené  v tabulce „Pokyny k upevnění“.

Veškeré vodící kolejnice by měly být po namontování a vyrovnání zakolíkovány. 

 

Přesnost- vodící hřídele

Vodící hřídele typové řady PFW mohou být montovány ve speciálních hřídelových kozlících (dodáváme samostatně).

H & T dodává  také i již smontované kolejnice. Tyto jednotky sestávají z hřídelí, které jsou sešroubovány již v závodě s požadovanou podpěrou hřídele. V případě Vašeho zájmu Vám zašleme naši brožurku „Hřídelové vodící systémy s lineárními kuličkovými ložisky“.

 

Kontakt:
SLB, spol. s r.o.
Tuřanská 1
620 00, Brno
Czech Republic
WEB: www.slb.cz
E-mail: slb@slb.cz
Tel: +420 5 45 21 92 56
Copyright © 2024 Vášprostor.cz
Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh: Martin Koťan